Jesteśmy firmą rodzinną, której początki datowane są na rok 1995 – start działalności pod nazwą Metalbud. W 2017 roku nastąpiła zmiana pokoleniowa, a wraz z nią zmiana nazwy firmy na Apronox. Od startu przedsiębiorstwa  w 1995 roku głównym jego celem była produkcja elementów i części stalowych oraz konstrukcji metalowych. W naszym zakładzie produkujemy wszelkiego typu części do maszyn, elementy wyposażenia pomieszczeń, schody metalowe, drabiny stalowe, zawiasy oraz wszelkiego rodzaju elementy, które można wykonać ze stali węglowych.

W naszej produkcji wykorzystujemy procesy cięcia i gięcia blach, wypalania, wiercenia, frezowania toczenia, spawania w Mig/Mag/Tig. Posiadamy prasy hydrauliczne odpowiednie do gięcia prętów stalowych (s235/s355) do średnicy fi 70. Powierzchnie produkowanych części metalowych mogą zostać pokryte farbami podkładowymi, nawierzchniowymi lub ocynkowane.

Produkujemy według indywidualnych projektów elementy małej architektury (zadaszenia, wiaty, balustrady, słupki, elementy placów zabaw).

Od niedawna sukcesywnie wprowadzamy do produkcji meble loft i industrialne wykonywane dla architektów wnętrz. Zapraszamy do kontaktu z nam.